Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 136 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Monety bulionowe

piątek, 18 lutego 2011 19:47

Najsłynniejszą monetą bulionową jest Krugerrand. Monety bulionowe są bite z metali szlachetnych w celach inwestycyjnych. Przy ciągle rosnących cenach kruszców inwestowanie w nie jest bardzo opłacalne .

"Krugerrand", RPA

Oprócz Krugerranda najpopularniejszymi monatami sa 

"Suweren" z wizerunkiem królowej Wiktorii z 1842 r.,
Wielka Brytania

 

Dollary Amerykańskie :

 

"American Buffalo" z 2006 r., USA

 

 

 


oceń
0
0

komentarze (30) | dodaj komentarz

REKLAMY

niedziela, 09 stycznia 2011 8:54

Mapę drogową i harmonogram uruchamiania .Uległ zmianie - jestemy przynajmniej 6 miesięcy do przodu z pracami w porównaniu do planu pierwotnego .

 

Widok z lotu ptaka
Dokument ten został zaktualizowany w dniu 26 października 2010. Zawiera on przegląd naszej obecnej sytuacji oraz w jaki sposób oczekiwać świadczenia Paybox się rozwijać. To nie ma być all-inclusive, ale raczej ma na celu pomóc zrozumieć w jaki sposób i kiedy możesz rozpocząć pracę z Twojego konta Paybox.
Naszej aktualnej sytuacji
Paybox jest szybko rozwijającą się online waluty i usługi przetwarzania płatności.Jesteśmy w dążeniu, aby stać najlepsze usługi przetwarzania płatności w dowolnym miejscu. Staramy się to osiągnąć przy pomocy dedykowanych użytkownikom Earlybird.
Nasz serwis jest jeszcze w fazie rozwoju. Tak więc, na razie, wszystkie nasze transakcje są w "Pole w pomieszczeniu. Oznacza to, że wszystkie płatności wysłany, a wszystkie otrzymane płatności, pobyt w systemie Paybox w tym czasie.Obecnie użytkownicy mogą wysyłać osoby do osoby płatności (w Paybox), a nawet kupisz i sprzedasz od siebie za pomocą naszego Paybox Shop  www.paybox.me/shop .
Nasz cel
Naszym głównym celem jest "Open the Box".
Pytanie: Co to znaczy? Co obejmuje?
Odpowiedź: Otwarcie okna w środki zapewniające wszystko, czego można znaleźć w pełni funkcjonalny procesor płatności:
  • Karty debetowe związanych z rachunkami Paybox.
  • Łatwo kupisz i sprzedasz za pomocą konta Paybox.
  • Łatwo wysyłać i odbierać pieniądze za pomocą konta Paybox.
  • Zakup od prawie każdego sklepu internetowego.
  • Wypłata prawie dowolne konto bankowe na całym świecie.
  • Być może wycofać się z innymi internetowymi płatności przetwórców.
  • W wymiany od głównych walut światowych.
  • Out wymiany wszelkich głównych walut światowych.
Co potrzeba, aby "otworzyć okno"? Czytaj dalej, aby dowiedzieć.
Co udało nam się osiągnąć
Zaczęliśmy od 1 września 2010 r., z zupełnie nowej strony i pomysł. W chwili pisania tego, niecałe dwa miesiące później osiągnęliśmy nasz cel Stage 1 z ponad100.000 użytkowników Earlybird. Na poniższym rysunku przedstawiono wykres naszych abonentów Feedburner - Użytkownicy Earlybird, którzy się na naszym blogu.
Nasz kolejny cel
Teraz czas na nasze usługi do następnego poziomu. Nasze Stage 2 cel wzrostu jest gdzieś pomiędzy 2 do 5 milionów użytkowników. Po tym, naszym celem jest "open box".
Pytanie: Po co czekać? Dlaczego rośnie do miliona kilka pierwszych? Może "otworzyć okno" teraz?
Odpowiedź: Mimo, że mamy ponad 100.000 użytkowników Earlybird, nasza baza użytkowników jest wciąż bardzo mały w porównaniu do innych usług płatniczych.Po osiągnięciu kolejnego etapu wzrostu (2 - 5 mln), otworzy to drzwi powinny być przyjęte do dużych sieci płatności i zintegrowane jako opcję płatności przez głównych sprzedawców. W skrócie, to pomoże nam "otworzyć okno".
Potrzebujemy Twojej pomocy
Paybox jest inny. Nigdy nie było z usług płatniczych, takich jak Paybox. Od samego początku, oparliśmy się na naszym użytkownikom dzielenie się z przyjaciółmi do Paybox paliwa naszego wzrostu.
Zamiast wydawać miliony dolarów na reklamy, jesteśmy satysfakcję naszych użytkowników Earlybird za pomoc przetestowania naszych usług płatniczych, jak budować, a jedynie prosząc, aby do akcji Paybox, aby pomóc nam wzrastać.
W tym momencie mieliśmy ogromny sukces naszych działań oddolnych wzrostu.Teraz liczymy na naszych członków zataczać słowo, przydatnym do Paybox do następnego poziomu i "otworzyć okno".
Jak długo to potrwa?
Prawda jest taka, nie jesteśmy pewni, kiedy to się stanie. Ponieważ wychodzimy z podziału i wzrostu Paybox dla naszych użytkowników Earlybird, jak długo to trwa do osiągnięcia kolejnego celu rozwoju i "otworzyć okno" jest całkowicie do Was, naszych użytkowników.
To naprawdę nie jest takie trudne do osiągnięcia naszego celu wzrost Stage 2 z tego punktu.oceń
0
0

komentarze (17) | dodaj komentarz

INWESTYCJA W ZŁOTO

niedziela, 09 stycznia 2011 8:26

ZŁOTO JAK KAŻDY Z NAS WIE , JEST JEDNYM Z NAJCENNIEJSZYCH METALI. NA WIELU AUKCJACH POJAWIAJĄ SIĘ SZTABKI I ZŁOTE MONETY. OSTATNIO ZAUWAŻYŁEM SZTABKI O WADZE 1 I 5 GRAINS, NIE BYŁO BY TO NIC DZIWNEGO GDYBY NIE TO ŻE LUDZIE LICYTUJĄ JE ZA WYSOKO.

PRZYKŁAD:

1 GRAM W SKUPIE NBP=OK 130ZŁ- 5 GRAINS = 0,324GRAMA NA ALLEGRO POSZŁA ZA 140 ZŁ.

ZASTANAWIA MNIE JEDNO DLACZEGO LUDZIE TAK NIEROZWAŻNIE LICYTUJĄ  SZTABKĘ WIELKOŚCI ZIARNKA PSZENICY. SPOTKAŁEM SIĘ Z OPINIĄ ŻE LUDZIE NIE CZYTAJĄ DO KOŃCA OPISU AUKCJI, LUB NIE ZNAJĄ JEDNOSTKI WAGOWEJ GRAINS . pRZY TAKICH CENACH ZŁOTA JAKIE MAMY TERAZ CHĘĆ POSIADANIA CHOCIAŻ NAJMNIEJSZEJ SZTABKI PRZYSŁANIA LOGICZNE MYŚLENIE . 

INWESTYCJA W ZŁOTO TO LOKATA DŁUGO TERMINOWA. ABY KOSZT ZAKUPU SZTABEK NAM SIĘ ZWRÓCIŁ POTRZEBUJEMY WIELU SZTABEK O WADZE NAJMNIEJ 1 UNCJI I CIERPLIWOŚCI. BARDZIEJ OPŁACALNA JEST INWESTYCJA W ZŁOTE MONETY KTÓRE PO 2 LATACH POTRAFIĄ ZWIĘKSZYĆ SWOJĄ WARTOŚĆ O KILKASET PROCENT. 

POZDRAWIAM.

OTO LINKI DO NAJBARDZIEJ WYGÓROWANYCH CEN

http://allegro.pl/sztabka-zlota-5-grains-0-324-gram-i1401367512.html

http://allegro.pl/sztabka-zlota-proba-999-masa-5-gr-i1401415299.html


oceń
0
1

komentarze (16) | dodaj komentarz

KOSSI EGESI

piątek, 17 grudnia 2010 9:09

WITAM WSZYSTKICH

TEMAT Z NUMIZMATYKĄ NIE ZWIĄZANY ALE WAŻNY. NIEDAWNO NAPISAŁ DO MNIE NIEJAKI KOSSI EGESI NA GRONIE. W WIADOMOŚCI PISAŁ ŻE MÓJ KREWNY BERNARD UZNAŃSKI ZGINĄ W WYPADKU I NALEŻY MI SIĘ 9.500 000 $ SPADKU. NAJCIEKAWSZE JEST TO ŻE TAKA  OSOBA JAK BERNARD ISTNIAŁA . POSTANOWIŁEM Z NIM PISAĆ DO MOMENTU AŻ BĘDZIE CHCIAŁ ODE MNIE WYCIĄGNĄĆ JAKIEŚ PIENIĄDZE. W NASTĘPNYCH WIADOMOŚCIACH WYSŁAŁ MI SWÓJ PASZPORT, CERTYFIKAT I AKT ZGONU . PRZYCHODZIŁY TEŻ WIADOMOŚCI OD ECO BANKU TOGO. WIDAĆ JAKA MUSI BYĆ KORUPCJA W TYM KRAJU SKORO MAJĄ DOSTĘP DO LISTY OBCOKRAJOWCÓW ZMARŁYCH NA TERENIE DAWNYCH KOLONI EUROPEJSKICH W AFRYCE. PÓŹNIEJ PRZYSŁAŁ MI LIST Z SĄDU NAJWYŻSZEGO TOGO ŻE PIENIĄDZE SĄ PRZEPISANE NA MNIE I W CIĄGU 2 DNI ZOSTANĄ WYSŁANE , ALE MUSZE MU WYSŁAĆ 2,250 EURO ZA JEDEN DOKUMENT KTÓRY MUSI POZYSKAĆ Z SĄDU. NIE PROSIŁ BY MNIE O TAK MAŁĄ SUMĘ ALE ŻONA JEST CHORA I WSZYSTKIE PIENIĄDZE POSZŁY NA LECZENIE. PO TYM MAILU ZACZĄŁEM SZUKAĆ INSTYTUCJI KTÓRA MOGŁA BY MI POMÓC . PISAŁEM DO AMBASADY POLSKI W NIGERII, KONSULATU W TOGO,I ECOBANKU . OTRZYMAŁEM ODPOWIEDŹ TYLKO Z AMBASADY Z LINKIEM DO WIKIPEDII GDZIE  BYŁ OPISANY SZWINDEL NIGERYJSKI. TERAZ NASUWA MI SIĘ PYTANIE ILE CZASU ONI BĘDĄ BEZKARNI.

PRZYPOMINAM ŻE NIGERYJCZYCY NIE MAJĄ JUŻ DOSTĘPU DO ALLEGRO I AUKCJI INTERNETOWYCH, W POLSCE OD KOBIETY WYŁUDZILI 200 000 ZŁ PODSZYWAJĄC SIĘ POD FUNDACJĘ .

CO ROKU WYŁUDZAJĄ MILIONY DOLARÓW OD LUDZI PODSZYWAJĄC SIĘ POD KREWNYCH,  UCHODŹCÓW, ARYSTOKRATÓW WYPĘDZONYCH Z KRAJU , AGENCJE ITP/

ADAM UZNAŃSKI

DLA ZAINTERESOWANYCH WYSYŁAM KORESPONDENCJĘ Z KOSSIM EGESIM

ADAMUS573@WP.PL


oceń
0
0

komentarze (18) | dodaj komentarz

Boratynka

poniedziałek, 08 listopada 2010 15:47

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oto moja kolekcja boratynek , widać jak niektóre z nich są niechlujnie wykonane (zapewne w leśnej mennicy) ale kilka jest naprawdę pięknych. Boratynek można znaleźć bardzo wiele część z nich to falsyfikaty z epoki. Oto krótka historia tych monet.

Boratynka (boratynek) – popularna, nieoficjalna nazwa miedzianego szeląga Jana Kazimierza bitego w Polsce w latach 1659-1668II wojna północna, czyli w Polsce tzw. potop szwedzki, spowodowała poważny kryzys gospodarczy i monetarny w Rzeczypospolitej. Skarb państwa nie był zdolny wywiązać się ze zobowiązań, szczególnie wobec wojska. Ówczesny zarządca mennicy krakowskiej Tytus Liwiusz Boratini, zaproponował wybicie drobnej monety miedzianej, która miałaby przymusową urzędową wartość srebrnego szeląga czyli 1/3 groszaSejmzgodził się na ten projekt, mimo że nowy miedziany szeląg nie miał realnej, kruszcowej wartości trzeciej części grosza czyli 1/90 polskiego złotego.

Wyznaczony urzędowy limit miedzianych szelągów w kwocie 182 291 złotych polskich w mennicy krakowskiej i 817 708 złp dla Korony oraz 1 miliona złp dla Wielkiego Księstwa w mennicy ujazdowskej, otwartej w 1659 r. specjalnie dla bicia nowych szelągów, Boratini nielegalnie przekroczył. Spotkał się za to z zarzutami w 1662 r., kiedy to Sejm nakazał wstrzymanie bicia boratynek. Jednak trwające nadal kłopoty skarbu spowodowały, że w 1663 r. emisję wznowiono i rozszerzono również na mennice litewskie, traktując ją jako jedyny możliwy sposób wyjścia z zapaści skarbu i zapłacenia zaległego żołdu.

Z jednego funta (405 gramów) miedzi Boratini bił 300 szelągów wartych urzędowo 100 groszy. 57 groszy dostawał skarb państwa, resztę brał dzierżawca mennicy. Mimo ogromnych zysków Boratini nadal oszukiwał skarb, bijąc również monety poza limitem, nie dzieląc się w ten sposób z państwem. Ciągle mu to zarzucano, aż w 1666 r. zamknięto ujazdowską mennicę szelągową. Ostatecznie bicia miedzianych szelągów zaprzestano w 1668 r. Ogromne ilości miedzianych szelągów wprowadzane do obiegu oraz ich niezbyt wysoka jakość, zachęcały fałszerzy. Złapanemu fałszerzowi groziły tortury, obcięcie prawej ręki i przybicie jej na bramie miejskiej oraz śmierć poprzez ścięcie. Perspektywa dużego i łatwego w tym wypadku zysku powodowała jednak, że chętnych do podjęcia ryzyka nie brakowało. Szacuje się, że fałszerstwa stanowiły ok. dziesiątej części z emisji liczącej ogółem ok. 1,8 miliarda monet.

 


oceń
0
0

komentarze (14) | dodaj komentarz

Nowy blooczek pod wpisami

piątek, 19 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  39 573  

Kalendarz

« styczeń »
pn wt śr cz pt sb nd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Nowy blooczek w narzędziach.

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

O moim bloogu

Zestawienie storn numizmatycznych. Linki do aukcji internetowych.Adresy domów aukcyjnych.

Statystyki

Odwiedziny: 39573

Lubię to

zarabiaj</div><div id=

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Sport